Naše informace

30. 9. 2020

Středočeský kraj trpí nadměrnou dopravní zátěží. Má v centru Prahu, do které jezdí statisíce nákladních aut i kolem které se vlečou další tranzitní dopravci, má v srdci Prahu, do které jezdí za prací přes 200 tisíc Středočechů.

30. 9. 2020

Rozhodla jsem se kandidovat do Středočeského krajského zastupitelstva za KSČM. Doposud zastupuji stranu v nejrůznějších komisích při zastupitelstvu Města Mladá Boleslav a tři volební období jsem rovněž pracovala jako členka Kontrolního výboru Středočeského krajského zastupitelstva.  Vrátím se ale k podstatě mého zamyšlení.

30. 9. 2020

Od 5. září je v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy k vidění výstava připomínající pozoruhodný život jediné ženské vítězky Velké pardubické i jiné momenty z historie tohoto dostihu.

29. 9. 2020

První vlna pandemie Covid-19 téměř zázračně spojila občany a dokonce i do té doby rozhádané politiky. Druhá vlna je však jiná. Jedni protestují proti rouškám, druzí udávají spolucestujícího za nos vykukující z pod roušky. Politici jsou rozhádaní, jedni v souvislosti s pandemii obviňují druhé, jako by snad virus rozšířili oni.

29. 9. 2020

Předvolební sliby mohou člověka i dojmout. Někteří chtějí kraj stavět dokonce na nohy. Neuvádějí ale, na které. Na hliněné? Nebo na cizí?

29. 9. 2020

V zámeckém parku Středočeského muzea v Roztokách u Prahy se v pondělí 28. září konal již 41. ročník výstavy historických vozidel VETERÁNI 2020.

28. 9. 2020

Být tu právě rok 1951 a být v tu dobu v Čelákovicích na místě, jako jsme byli dnes, 28. září 2020, viděli bychom strašné věci. V ukradené sanitce vylákají Ctirad Mašín, Paumer a Janata mladého strážmistra SNB Jaroslava Honzátka pod záminkou nehody ze služebny. Na místě vymyšlené nehody je spoután a odvezen zpět.

27. 9. 2020

Po roce 1989 měl nastat Fukuyamův „konec dějin“ – konečné vítězství „svobody a demokracie“. Ve skutečnosti se do naší země vrátil ale jen kapitalismus, jenž způsobil i rozpad funkčních systémů, které by nám pomohly zvládnout i letošní krizi.

26. 9. 2020

Predvolební debata v ČT24 byla zajímavá zejména tím, že se konala v otevřeném stanu za proudění již podzimního studeného vzduchu, občas byly i kapičky deště. Lídři kandidátek byli seřazeni dle abecedy, lídr KSČM byl poslední, na kraji, což asi přispělo k tomu, že přes gestikulaci mikrofonem či rukou, které moderátor několikrát ale kývnutím hlavy zaznamenal, slovo  Z.

25. 9. 2020

Středočeskému kraji sice přibývá obyvatel, zejména v prstenci satelitů okolo Prahy, ale na malých obcích, kterých je v kraji většina,
je život těžký. Satelity bez škol, školek, středisek i vylidněné obce daleko od měst spojuje jedno – stávají se jen noclehárnami.

25. 9. 2020

Je to již 17 let, co jsem opustil přímou stavební výrobu a dal se na dráhu u rýsovacího prkna a následně u počítače. Na stavbě jsem pracoval jako stavbyvedoucí a zároveň jako vedoucí střediska HSV – hlavní stavební výroby.

V té době jsme jako zedníky měli zaměstnané Čechy.

25. 9. 2020

Stejně, jako se svět radikálně změnil po historické situaci, kterou uvedla slavná věta paní Millerové “Tak nám zabili Ferdinanda“ i v případě Covidu-19 nám do životů náhle vstoupily momenty, které nikdo nepředpokládal.

25. 9. 2020

Vážení voliči

Nejsem zrovna typ, který by se chlubil svými aktivitami, ale vzhledem k mé pozici v nadcházejících volbách by bylo dobré říct Vám něco o mé osobě. Ti , co mě znají ví, že raději pracuji než mluvím, tedy se pokusím alespoň trochu sestavit Váš obraz o mně.

25. 9. 2020

Situace kolem koronaviru i s ohledem na komunitní šíření nahrává tomu, aby byly prověřeny všechny dostupné kapacity. Toto se týká i vězeňství. V roce 2013 byla připravena k otevření věznice ve Vyšních Lhotách na Frýdeckomístecku. Po Klausově nechvalně známé amnestii k tomu však nedošlo.

24. 9. 2020

Vážení přátelé,

24. 9. 2020

Prohlubující se korona krize se všemi negativními dopady odsouvá zdánlivě do pozadí mnoho problému, které se však nedají pominout. Pro Rakovnicko je to sucho. Ano sucho. I když letošní úhrn srážek je nad sto procenty z dlouhodobého průměru. Avšak šlo zejména o srážky intenzivní, krátkodobé.

24. 9. 2020

Milí čtenáři, vážení občané Středočeského kraje, dovolte i mě, abych Vás oslovil v tomto předvolebním období. Jsem krajským zastupitelem od vzniku krajů a v minulosti jsem se věnoval sociální oblasti, protože jsem v ní dlouhodobě pracoval a následně, zejména nemovitému majetku Středočeského kraje.

24. 9. 2020

23. 9. 2020 vyšel v Deníku článek na téma situace v sociálních službách. Tento krátký článek je z části hrubou demografickou studií, zabývající se vývojem stárnutí populace v České republice a z části snahou o návod k řešení.

23. 9. 2020

Dobrý den přátelé, blíží se volby a je čas, zamyslet se nad tím, co,  s  kým a v jakém počtu, budeme v krajském zastupitelstvu dělat v nastávajícím volebním období. Pravdou je, že můžeme mít mnoho oprávněných výtek k současnému vedení kraje, ale je potřeba hledět do budoucnosti a stanovit si priority pro další práci.

20. 9. 2020

V areálu minigolfu ve Strančicích se v sobotu 19. září uskutečnil festival pro celou rodinu – „Strančické záření 2020“.

20. 9. 2020

Sládečkovo vlastivědné muzeum se rozhodlo prezentovat netradiční téma – výstava „Fuj to je vedro, jdeme k vodě!“ se zaměřila na místa, kam se v posledním století chodili Kladeňáci koupat.

20. 9. 2020

Ve Sládečkově vlastivědném muzeu je až do 29. listopadu k vidění zajímavá výstava světa z kostiček LEGO.

18. 9. 2020

Muzeum Hořovicka, pobočka Muzea Českého krasu nabízí návštěvníkům v letošní sezóně tematickou výstavu Zbraně vojáků třicetileté války k výročí českého stavovského povstání a bitvy na Bílé hoře. Předměty zapůjčili členové šermířské a divadelní skupiny Harcíři z Rokycan. K vidění jsou repliky chladných zbraní, ale i palné zbraně jako muškety či polní kanón.

Stránky