Naše informace

26. 5. 2020

Právě vyšlo nové vydání Středočeské Třešničky.

21. 5. 2020

I když na dveře již takřka klepe léto, ve skanzenu v Přerově nad Labem je možné se vrátit do časů, kdy se příroda teprve probouzí - probíhá tu až do 21. června výstava Jaro na vsi.  Tradiční akce láká každoročně tisíce návštěvníků, nyní je v důsledku koronavirové pandemie zpřístupněna až od května, byť je zrušen doprovodný program i občerstvení.

20. 5. 2020

Malebná příroda v okolí Sázavy i Vltavy láká na své kouzlo i do Regionálního muzea v Jílovém u Prahy. Dosud probíhající výstavu o posázavském pacifiku doplňuje novější výstava věnovaná tradičnímu vorařství na Sázavě a Vltavě pod názvem Plavecký mariáš.

16. 5. 2020

Ve stínu COVIDu spouští v těchto dnech Středočeský kraj 2 zajímavé projekty.

Jedním z nich je pokračování participativního rozpočtu, do jehož přípravy jsme se aktivně zapojili. Spuštěna byla fáze hlasování občanů kraje o projektech, které navrhli sami občané nebo obce či zřizované organizace.

16. 5. 2020

Les uprostřed města mohou ochutnat návštěvníci Oblastního muzea Prahy východ v Brandýse nad Labem.  

Na výstavě „Co se nese v lese“ mohou najít a vidět hodně z toho, co je důvěrně známé v lesích České republiky, které pokrývají přibližně třetinu území. Slouží nejen hospodářským účelům, ale jsou též místem oddychu a vzdělávání.

16. 5. 2020

V Arnoldinovském domě v muzeu v Brandýse nad Labem pokračuje úspěšná výstava „Jídlo deseti staletí“.

14. 5. 2020

V Muzeu T. G. Masaryka v Lánech byla 12. května zahájena nová výstava, která je věnovaná Karlu Čapkovi.

14. 5. 2020

V areálu Středočeského muzea v Roztokách u Prahy čile probíhá dokončování komplexní obnovy bývalé stodoly. V ní bude následně vytvořena nová archeologická interaktivní expozice Stopami věků.

14. 5. 2020

Zahradě Braunerova mlýna v Roztokách u Prahy je od úterý 13. května otevřena výstava „V zahradách Tichého údolí“.

20. 4. 2020

Zastupitelstvo 20. dubna se konalo v době nouzového stavu za přísných bezpečnostních opatření. Na programu mělo jen bezproblémové a předem s kluby prodiskutované body související s koronavirem nebo body neodkladné.  Účastnilo se ho 39 kluby vybraných zastupitelů z 65, aby byla dodržena bezpečná vzdálenost.

20. 4. 2020

Tisková zpráva klubu zastupitelů KSČM Středočeského kraje při příležitosti konání ZK 20. dubna 2020

21. 3. 2020
V současné době se vede spor o to zda tajit či netajit jednotlivé počty nakažených v konkrétních obcích a městech. Jeden názor je ten, že lidé začnou pronásledovat nakažené či propukne panika. Druzí si myslí, že tím přispějí k obecné informovanosti občanů. Nyní hygienici ve Zlíně zveřejnili na svém webu počty nakažených v jednotlivých obcích Zlínského kraje.
13. 3. 2020

Na konci roku 2019 byl otevřen nový domov pro seniory v Žižicích u Kladna. Zařízení má kapacitu 48 míst. KSČM své programové priority plní.

9. 3. 2020

7. března se v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech vzpomínalo na 170. výročí narození našeho prvního prezidenta. V rámci pietního aktu u jezdecké sochy Masaryka, kde vystoupil i pěvecký sbor Chorus Laneum, položili za Středočeský kraj věnec radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk a předseda výboru pro památkovou píči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek.

6. 3. 2020

V berounském Muzeu Českého krasu je od 5. března otevřena výstava „Komenského Orbis Pictus pohledem Václava Sokola“.

4. 3. 2020

V souvislosti s aktuálním děním okolo nemoci způsobené výskytem nemoci koronaviru COVID-19 mohu jako předseda KBIZS konstatovat, že složky integrovaného záchranného systému jsou v kraji plně funkční a není důvod k nějaké panice. Jsem rád, že občané kraje berou situaci s klidem a za to jim patří dík. V otázce vytváření zásob je to opravdu na zvážení každého.

1. 3. 2020

První březnový den se v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy zaměřili na 120. výročí Posázavského pacifiku. Na vernisáži výstavy zazněla mnohá historická fakta a zaplněný sál konírny shlédl také množství fotografií, na kterých byly k vidění různé lokomotivy, vagony, další železniční propriety, ale i nádherná příroda Posázaví.

1. 3. 2020

V sobotu 29. února byla v kutnohorské Galerii Středočeského kraje zahájena letošní jarní a letní sezóna. Prostory jezuitské koleje zaplnily davy návštěvníků, plno bylo nejen ve výstavních prostorách, na Trnkovi, ale i v dětských hernách či u prodeje knih.

1. 3. 2020

V Hornickém muzeu Příbram se v sobotu 29.2.2020 uskutečnil v prostředí historických báňských objektů tradiční masopustní průvod a lidová veselice.

„Na hornický masopust se vždy těším, zejména na scénky bohutínských hasičů,“ podpořil akci svou účastí předseda výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek.

1. 3. 2020

28. února byla v mansardě rakovnického Muzea T.G.M.  zahájena výstava Fotografie z archivu Amfory.

„Výstava je skutečně unikátní, představuje vybrané fotografie 56 autorů, kteří prošli Amforou a v dnešních řadách nejsou,“ neskrýval obdiv předseda výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek.

23. 2. 2020

V Muzeu lidových staveb v Kouřimi propukl v neděli 23. února tradiční masopust.

23. 2. 2020

V sobotu 22. února 2020 se uskutečnil další ročník masopustního veselí v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna.

Účastníky vítala u vchodu flašinetářka, postupně do areálu pobočky Sládečkova vlastivědného muzea dorazily všechny průvody a tak mohla být udělena masopustní práva a korunovány královny masopustu.

16. 2. 2020

V prostorách letňanského výstaviště v Praze se od čtvrtka do neděle uskutečnil již 29. ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který doplňoval vhodně i souběžný veletrh „Památky – muzea – řemesla“.

14. 2. 2020

ČZ a.s. – strakonický podnik se stoletou historií má svou síň slávy, na kterou se přijela podívat skupina regionálních historiků Klubu společenských věd. 2 místnosti nabité exponáty i informacemi představují bouřlivý vývoj společnosti, která po roce 1919 začala vyrábět především zbraně.

12. 2. 2020
V úterý dne 11. února 2020 byla slavnostně otevřena nová hasičská zbrojnice profesionálních hasičů ČR v Milovicích (okres Nymburk).

Stránky