Naše informace

Stefek
25. 5. 2018

Do Rabasovy galerie zamířil v pátek 25. května předseda Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek: „V Rakovníku jsem diskutoval s panem ředitelem a panem architektem o konkretizaci dostavby Rabasovy galerie.“

Stefek
22. 5. 2018

V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře vybírala porota 22. května nejlepší dílka přihlášená do výtvarné soutěže pro žáky a studenty na téma Cesta zpět o sto let. "Jako porotce výtvarné soutěže pro žáky a studenty Cesta zpět o sto let, kterou vyhlásil Středočeský kraj, jsem se pořádně zapotil.

Cinka
15. 5. 2018

Řadu zajímavých námětů přinesla konference »Integrovaná doprava Prahy a Středočeského kraje« zařazená do programu SMART CITY 2018, která proběhla v pondělí na středočeském krajském úřadě.

10. 5. 2018

V Polabském národopisném muzeu v Přerově nad Labem překvapí návštěvníky od 10. května netradiční výstava. Ve velkém sále v bednárně se ocitnou v kuchyni, ložnici či obývacím pokoji rodiny před 50 lety a seznámí se s tehdejšími předměty osobní potřeby.

9. 5. 2018

Desítky historických aut a motorek bylo možné vidět 8. května ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy na již 39. ročníku soutěže elegance historických vozidel. Krásu veteránů přijel obdivovat i předseda Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek: „Tato nádherná tradice oživuje každoročně celý areál zámku.

9. 5. 2018

V mansardě Muzea T. G. M. Rakovník probíhá od 4. Května výstava Fotografické ateliéry.

9. 5. 2018

Oblíbená tradiční rakovnická akce „Vysoká Brána“ se 7. a 8. května proměnila v oslavy 430. výročí povýšení Rakovníka mezi královská města.

7. 5. 2018

Proslavené hrnčířské trhy proměnily o víkendu město Beroun v rušnou turistickou destinaci. Akce, která se koná pravidelně na jaře a na podzim, se zúčastnil i předseda Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek: „Berounští hrnčíři patřili k uznávaným řemeslníkům již ve středověku, kdy byla jejich červeně zbarvená keramika jedinečná.

6. 5. 2018

V Nymburce proběhl od 4. do 6. května již 6. ročník akce Lodě na Labi. Pro návštěvníky byla připravena plavba lodí Král Jiří, výletní loď Blanice a další výletní jachty. Mohli si vyzkoušet slalom na speed boats, projet se na loďkách, seznámit se s prací záchranářů i Policie ČR.

6. 5. 2018

Projev Lenky Procházkové na pietním shromáždění na Václavském náměstí ke čtvrtému výročí masakru v Oděse

V mezinárodním právu patří zločiny proti lidskosti mezi nejzávažnější a jsou nepromlčitelné.

6. 5. 2018

Od pátku 4. do neděle 6. května ožily Tuchlovice a další blízké obce již 25. ročníkem Středočeského folklorního festivalu. Přehlídka nejen středočeských, ale i dalších folklorních souborů byla obohacena i tuchlovickou poutí.

4. 5. 2018

Před dvěma stovkami let, 5. května 1818, se v německém Trevíru narodil jeden z  největších myslitelů své doby. Přestože to byl Němec, zvítězil v anketě britské BBC jako největší myslitel minulého tisíciletí. Ačkoli to byl teoretický zakladatel vědeckého komunismu, jeho jménem jsou nazvány ulice v mnohých kapitalistických zemích. Stejně tak jsou zde umístěny i jeho pomníky.

4. 5. 2018

1. května se již tradičně v Čelákovicích uskutečnila oslava svátku práce. Jako host vystoupil JUDr. Stanislav Gropsič, Zdeněk Štefek a delegace z Kolína. Oslava proběhla příjemným posezením v restauraci a s hudbou.

3. 5. 2018

1. května se již tradičně na kolínském náměstí uskutečnila oslava svátku práce. Jako host vystoupil JUDr. Stanislav Gropsič. Jeho projev vyslechlo na 200 účastníků. 

3. 5. 2018

V palmovém skleníku v zámeckém parku v Lánech byla ve středu 2. května otevřena výstava zaměřená na běžný život Tomáše Garrigua Masaryka na letním sídle.

29. 4. 2018

V prostorách zámku Nižbor se v sobotu 28. dubna konaly oslavy tradičního keltského svátku jara – Beltain. Návštěvníky vítala hudba, zpěv, tance, keltská řemesla i keltská obydlí.

29. 4. 2018

Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše překvapil návštěvníky zajímavou akcí. Sobotní zahradní slavnost se zaměřila na aristokrata humoru – Miroslava Horníčka. V komponovaném pořadu před zaplněným hledištěm vystoupil Václav Kopta, člen divadla Semafor, který slovem, hudbou a zpěvem vzpomínal právě na Horníčka.

26. 4. 2018

Světová odborová federace (WFTU) jménem svých více než 92 milionů členů z celého světa zdraví, při příležitosti tohoto velkého dne, všechny pracující, kteří žijí, pracují a bojují ve všech koutech světa. 1.

26. 4. 2018

26. dubna se konalo již 13. zastupitelstvo Středočeského kraje. Po procedurálních otázkách bylo jednáno o programu – staženo bylo úplatné nabytí v Kvani a Program rozvoje cestovního ruchu. Podpořeno bylo přesunutí bodů majetku nakonec.

26. 4. 2018

Jako zastupitelé Středočeského kraje za KSČM pokračujeme v programové podpoře vlády ANO a ČSSD ve Středočeském kraji a pracujeme na plnění společného programového prohlášení.

Oceňujeme, že z volných prostředků z přebytku minulého roku jsou realizovány i prioritní požadavky z našeho volebního programu.

25. 4. 2018

V úterý 24. dubna byl v Příbrami slavnostně zahájen jubilejní 50. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Akce konaná pod záštitou ministra kultury Ilji Šmída a hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové patří k nejvýznamnějším festivalům vážné hudby na území kraje.

24. 4. 2018

Když se člověk s trochou rozvahy a s nestrannou zvídavostí podívá na údajnou otravu Skripalových, nemůže si pomoci, aby nedošel k závěru, že o odsouzení už bylo rozhodnuto a že důkaz -  druh, jenž by mohl být zkoumán nezávislými stranami a předložen mezinárodní komisi - b

20. 4. 2018

Ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně byla 19. dubna slavnostně zahájena výstava "Než vznikla republika".

16. 4. 2018

V neděli 15. dubna se v Chlumíně konal již druhý ročník speciálního závodu jednotek dobrovolných hasičů Vteřiny pro život.

14. 4. 2018

Od 12. do 15. dubna ožilo výstaviště v Lysé and Labem již sedmnáctou společnou výstavou měst, obcí, mikroregionů a turistických informačních center Regiony České republiky 2018.  "Výstava nabízí každoročně pestrou paletu cílů pro výlety, zážitky, prezentaci historických památek.

Stránky