M. Vostrá: Babiš a Zaorálek v jednom gardu

25. 7. 2017

Léto je v plném proudu, někdy máme nesnesitelné vedro, někdy déšť a kroupy. Politici prožívají také své „horké“ předvolební léto. Jejich týmy evidentně dostaly pokyn vyhledat po republice akce, kterých se zúčastní velké množství lidí, aby tak celkem jednoduše mohli oslovit bez větší námahy a práce stovky občanů. Nějak však nepostihli, že pokud tyto akce navštíví cíleně před volbami, lidé jejich snahu vnímají spíše negativně.

Exministr Babiš zřejmě usoudil, že rozdávání jeho publikace zdarma v prodejně Levná kniha je neúčinné. A tak se kupodivu, stejně jako ministr Zaorálek, stal příznivcem letních hudebních festivalů. Holt, co vstoupil do politiky, je mu hudba blízkým partnerem. Ale nepohrdne ani jinými příležitostmi, jak oslovit ty, kteří jej ještě nikdy neviděli naživo.

Jednou z posledních takovýchto aktivit byla návštěva hudebního festivalu v Ostravě. Trochu se prošel, fotky se ocitly jak na jeho, tak Zaorálkově Facebooku a pánové jsou evidentně spokojeni. Babiš dokonce považoval za nutné vysvětlit, kolik činí náklady na jeho ochranku, na níž má nárok do konce roku. Ministr Zaorálek považoval za nutné objasnit nám i návštěvu zubaře a předepsání antibiotik.

Možná by bylo dobré, kdyby si ministr zahraničí vzpomněl, co vše sliboval při posledních předčasných parlamentních volbách. Stejná rétorika v rámci OKD na nás padá z jeho úst i v současné době. Dala by se položit otázka, co po celé čtyři roky tento politik proslulý plamennými projevy dělal. Na problémy ostravských horníků a nájemníků bytů, které kdysi Bakala i přičiněním politiků ČSSD získal, ani nevzdechl. Není divu, že dnes pláče nad tím, že lidé nečtou volební program ČSSD.

Stále stejné sliby a jejich plnění je v nedohlednu. V návštěvách různých akcí, kterým ani minimálně nepomohli, si však Babiš a Zaorálek mohou podat ruku. A to je trochu málo pro řešení každodenních problémů.

Autor: 
Miloslava Vostrá, poslankyně, místopředsedkyně poslaneckého klubu a kandidátka KSČM do PS PČR za Středočeský kraj
Zdroj: 
Miloslava Vostrá, poslankyně, místopředsedkyně poslaneckého klubu a kandidátka KSČM do PS PČR za Středočeský kraj