Komentáře

20. 11. 2017

Dvacet osm let je pro někoho zatím nedosažitelná doba jeho věku, pro jiné třeba jen určitý zlomek jejich života – například pro moje vrstevníky polovina - pro 85leté spoluobčany jen třetina, ale každopádně je to velký časový úsek životů nás všech v České republice.

14. 11. 2017

Když se podívám, co vše najdeme v různých rádoby pravdivých zdrojích, běhá mi občas mráz po zádech. Někteří koumesové řeší prezidentovo zdraví, ač o studium na lékařské fakultě ani nezavadili.

8. 11. 2017

Podzim, který je neobvykle chladný a počasí proměnlivé, si s námi opět pohrává. Jarní mrazíky, následně sucho a horko i poslední vichřice nepomohly k dobré úrodě.

Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM
27. 10. 2017

Zamyšlení místopředsedy ÚV KSČM nad 99. výročím založení Československé republiky.

25. 10. 2017

Odpovědnost, slovo, které dnes přetřásají mnozí z nás. Odpovědnost jedinců či nás všech? Ano, je nutné zhodnotit, co bylo dobré a co ne a pro příště se vyvarovat chyb. Mnozí prosazovali změny a dnes se diví výsledku a nejraději by vše vrátili zpět.

10. 10. 2017

Soustavná práce je tím nejlepším argumentem, který lidé uznávají. Poslední dobou se vláda chlubí úspěchy, jež jsou mnohdy diskutabilní. Ať už se jedná o ekonomiku či nízkou nezaměstnanost.

Pavel Kováčik
6. 10. 2017

Dnes je třeba řešit spoustu problémů. Ale ČSSD nám vytváří nové. Jedním z nich je i problém s lithiem. Se vší pravděpodobností se dostane do rukou australské společnosti. Memorandum podepsané ministrem průmyslu ČSSD Havlíčkem je nehorázným činem.

5. 10. 2017

Přinejmenším naivní je ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD), který tento týden podepsal se společností European Metals Holdings Ltd. Memorandum o porozumění, které se týká spolupráce v oblasti těžby a zpracování lithia v České republice.

4. 10. 2017

Máme údajně jednu z nejlepších ekonomik v Evropě, jak se v poslední době chlubí vládní představitelé. Podle statistik roste totiž nejrychleji. Lidé však nejsou až tak nadšeni předkládanými čísly. Jaká je tedy realita?

2. 10. 2017

Je tomu již více jak dva roky, co máme v účinnosti zákon o státní službě. Zákon, na který naše republika čekala od svého vzniku v roce 1993.

25. 9. 2017

Kam spěje politika, z které zmizela snaha měnit věci k lepšímu? Hádky, vytahování špíny i různých kauz, to vše je dnes na denním pořádku.

22. 9. 2017

Zcela jistě se to stalo již každému z vás. Jedete automobilem, jdete pěšky a ve škarpách podél silnic nebo v samotné přírodě jste narazili na odhozené PET lahve. Nejedná se o malý problém. Tento jev se začíná projevovat i na celosvětové úrovni.

Salzburg
5. 9. 2017

S chutí jsem si přečetl článek Josefa Skály v Halo novinách. Zhrzené mrákoty, akutní priority. Byl pro mne podnětem k zamyšlení o dvou politických figurách. Jeden odchází, druhý přichází. Co spolu pekli a co upekli? To uvidíme později.

29. 8. 2017

Potraviny tvoří největší položku, kterou domácnosti hradí. Navíc jsou naši spotřebitelé v poslední době velmi nespokojení s kvalitou dovážených potravin, které jsou zpracovávány v Evropské unii.

24. 8. 2017

Hektické dny, jež prožíváme, způsobují, že některé informace vnímáme okrajově. V nedávné době církve dosáhly faktické realizace svých požadavků. Argumentace, proč to či ono nárokují, byly ve většině případů velmi sugestivní.

21. 8. 2017

Objevilo se nové téma, kauza Čapí hnízdo. Někdo exministra Babiše proklíná, jiný jej velebí a někomu se to doslova hodí.

18. 8. 2017

Změnil se hlavní lídr ČSSD a Zaorálek konečně uchopil funkci, kterou si zajisté velmi užívá. Objevuje se na akcích, které předtím nikdy nenavštívil, ať už jde o hudební festivaly či různé oslavy měst. Dokonce neváhá převléci se do starého kostýmu, aby upoutal pozornost.

17. 8. 2017

Již delší dobu mnohé obce pociťují nedostatek obyvatel. V poslední době však především mladí zjistili, že život na vesnici je levnější nežli ve městě. A tak pomalu začínají přesouvat svá bydliště z velkých aglomerací do malých obcí.

Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM
14. 8. 2017

Kapitál s velkým K – přesněji první díl – debutoval 14. září (a nikoli srpna, jak to běží českými médii). Už je to 150 let. Těch, kdo ho neznali jen z druhé ruky, nebyly nikdy mraky. Je z nich už téměř vyhynulý druh.

14. 8. 2017

V posledních dnech žije veřejný prostor tématem, které možná nikdo nečekal. Jedná se o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka ke stíhání v kauze Čapí hnízdo. Rivalové se radují, příznivci pláčou.

10. 8. 2017

V době překotné fáze globalizace se vynořuje nový problém, který lze shrnout jako odcházení, utíkání nebo únik našich českých hodnot, které vytváří naši lidé, pryč z naší země. Tento jev se započal již začátkem 90. let 20.

10. 8. 2017

Nejen počasí, ale i opeření škůdci trápí pěstitele ovoce a vinaře. Špačci jsou velmi agresivní a dá se říct, že v honbě za potravou nepohrdnou ani drobným ovocem.

9. 8. 2017

Dnešní svět je doslova zahlcen kuřecím masem. Jeho spotřeba stále stoupá. OSN odhaduje, že v nejbližších letech předežene oblíbené vepřové maso a náš svět se přesune do věku kuřete. Ještě v roce 1950 byla spotřeba kuřecího poměrně nízká.

9. 8. 2017

Na první pohled je možno se celkem lacině „slitovat” nad trpícími a začít poskytovat náhradní plnění trpícím dětem. Jenže jaký to bude mít dopad? Kde je odpovědnost rodičů za výchovu dětí?

8. 8. 2017

Peníze na lepší život občanů jsou a leží u velkých korporací. Pro větší spravedlnost ve fungování společnosti je vhodné mít adekvátní míru solidarity také v daňovém systému.

Stránky