M. Vostrá: Pokud je Babiš chlap, zvedne ruku pro své vydání

14. 8. 2017

V posledních dnech žije veřejný prostor tématem, které možná nikdo nečekal. Jedná se o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka ke stíhání v kauze Čapí hnízdo. Rivalové se radují, příznivci pláčou. Babiš a jeho věrní bijí na poplach, že se jedná o účelovou kauzu z řad jeho oponentů a že za nic nemůže. Každý hraje svoji roli dle předpokládaného scénáře. Žijeme v právním státě a zákon platí pro každého bez výjimky, ať se jedná o miliardáře či někoho z občanů. O vydání Andreje Babiše rozhodne Poslanecká sněmovna a bude otázkou, co jednotlivé politické kluby svým poslancům doporučí.

Snad Andrej Babiš nyní pochopil, že snaha o hon za veškerou mocí, ať už politickou či ekonomickou, s heslem „všichni kradou“, se také může otočit proti němu. Nevzešel z prachu a popela a v byznysu se pohybuje dlouho. Spekulace o tom, zda bylo toto vyšetřování načasované, nebo ne, jsou přímo nemístné. Pokud se takovéto prověřování týkalo někoho jiného z politických stran, Babiš nadšeně tleskal.

Nikdo z nás nemá právo zasahovat do šetření orgánů činných v trestním řízení, a proto by bylo nejvhodnějším řešením, kdyby Babiš hlasoval pro své vlastní vydání. Ani některé výstupy prezidenta Zemana příliš ke klidu nepřispívají. Nejlepší radou pro tuto situaci je počkat, jak vše dopadne a nesnažit se pomocí různých vyjadřování ovlivnit práci policie. V případě jiných politiků, kteří byli vydáni k vyšetřování, jsme byli ušetřeni tohoto doslova cirkusu, který chtě nechtě musíme zažívat.

Autor: 
Miloslava Vostrá, poslankyně Parlamentu ČR, místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM a kandidátka KSČM do PS PČR za Středočeský kraj
Zdroj: 
Miloslava Vostrá, poslankyně Parlamentu ČR, místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM a kandidátka KSČM do PS PČR za Středočeský kraj