M. Vostrá: Dívejme se kolem sebe

4. 10. 2017

Máme údajně jednu z nejlepších ekonomik v Evropě, jak se v poslední době chlubí vládní představitelé. Podle statistik roste totiž nejrychleji. Lidé však nejsou až tak nadšeni předkládanými čísly. Jaká je tedy realita? Platy neodpovídající skutečné spotřebě jednotlivce ani rodiny, seniory pečlivě rozdělované důchody, kdy škrtají jednotlivé výdaje, které si nemohou dovolit.

Život na hranici bídy není v naší republice ničím neobvyklým. Narůstají také ceny potravin, kvalita dovozových nesplňuje naše normy a v mnoha případech je na nízké úrovni. Máme drahé máslo, chystají se zákazy, jimiž nás Evropská unie oklešťuje stále více. Léky mají být například opatřeny kolky a tím budou i dražší, tudíž pro mnohé, zvláště seniory, mnohdy takřka nedostupné. Dostali jsme se do situace, kdy z malých měst odchází praktičtí lékaři a ve velkém množství chybí zubní a dětští specialisté. Pokud je matka samoživitelka či senior žije sám, mají se co otáčet, aby s penězi vyšli. Některá místa v naší republice přes snižující se nezaměstnanost trápí nedostatek pracovních míst. Zvláště lidé kolem padesáti let mají problém najít své uplatnění.

Volební programy unesou na papíře vše, jen prozření pak bývá zdrcující. KSČM nabízí program, který je odrazem řešení problémů občanů a také nabízí jeho postupnou realizaci. Nadcházející parlamentní volby dávají jedinou možnost provést nutnou změnu. Věřím, že s vaší pomocí se nám ji podaří realizovat.

Autor: 
Miloslava Vostrá, poslankyně PČR, místopředsedkyně Poslaneckého klubu KSČM a kandidátka KSČM pro volby do PS PČR ve Středočeském kraji
Zdroj: 
Miloslava Vostrá, poslankyně PČR, místopředsedkyně Poslaneckého klubu KSČM a kandidátka KSČM pro volby do PS PČR ve Středočeském kraji