Naše informace

12. 7. 2017
Publikováno 3. 7. 2017

Seminář Klubu společenských věd na téma Zhodnocení, jaká je levicová politika a jaká by mohla být podle Josefa Skály
 

Potlach
3. 7. 2017

O prvním prázdninovém víkendu se konala ve Středočeském kraji řada kulturních akcí. Na muzejní potlach do Jílového u Prahy zavítal i krajský zastupitel za KSČM Zdeněk Štefek.

Blanik
2. 7. 2017

Jako každý rok zamířili naši zastupitelé na začátku července na bájný Blaník, kde se již po 25. uskutečnilo setkání občanů s poslanci, krajskými zastupiteli, kandidáty do Poslanecké sněmovny a dalšími osobnostmi z řad KSČM.

Zastupitelé
27. 6. 2017

V úterý 27. června proběhlo 7. Zastupitelstvo Středočeského kraje. Na začátku bylo přítomno 56 zastupitelů.  Bez problémů byly schváleny procesní body, volba komisí a skrutátorek, slib složil nový zastupitel Petr Halada, který nahradil Danu Drábovou.

27. 6. 2017

Téměř 13 milionů lidí hlasovalo pro manifest levicové Labour Party s politikou progresivnějšího zdanění boháčů a velkopodnikatelů, rozsáhlých veřejných investic do Národní zdravotní služby (NHS) a dalších veřejných služeb, veřejného vlastnictví strategického

Tisková konference
27. 6. 2017

Zastupitelstvo kraje bude projednávat okolo 130 bodů, z toho nejvíce z oblasti majetku. Většina bodů tradičně získá zřejmě podporu všech politických klubů.

Na programu jsou však i body, ke kterým je náš klub zastupitelů KSČM značně kritický.

Setkání zastupitelů
17. 6. 2017

Ve čtvrtek 15. června jsme se i přes neuvěřitelné vedro setkali s řadou bývalých krajských zastupitelů, kteří naší stranu reprezentovali v minulých volebních obdobích v Zastupitelstvu Středočeského kraje. Bylo o čem vyprávět, vždyť první dvě období jsme byli v těžké opozici, ODS válcovala všechno a neměli jsme ani své zastoupení ve výborech a komisích.

11. 6. 2017

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Miliardy dolarů ve hře, souvislost Goldman Sachs, zfalšované důkazy... Publicista Vítězslav Kremlík, který se roky zabývá tzv. globálním oteplováním, pro ParlamentníListy.cz informovaně promlouvá o tzv.

11. 6. 2017

Poslední teroristické zvěrstvo v Londýně by mělo být důvodem k zesílení debaty o zahraniční politice Británie a Západu na „Větším Středním východě“, ne k jejímu ukončení.

10. 6. 2017

Corbyn: Oni si myslí, že v politice existují pravidla, kterými když se neřídíte a nesmekáte před mocnými ... tak nemůžete zvítězit
 

10. 6. 2017

ROZHOVOR Po teroristických útocích v Londýně a Manchesteru je nutné co nejdříve využít všech demokratických prostředků k vyvolání celonárodního procesu reformy islámské části britské společnosti tak, aby byla kompatibilní s hodnotami liberální demok

5. 6. 2017

Rozhovor s Petrem Šimůnkem, pátým na pražské kandidátce KSČM pro sněmovní volby

Zdeněk Štefek
1. 6. 2017

Programové prohlášení Rady kraje zní líbivě. Třeba pasáže „nebudeme zvyšovat počet úřednických postů“, „prověříme využívání externích služeb krajským úřadem“, „výběrová řízení budou připravována a administrována především zaměstnanci krajského úřadu“, „budeme usilovat o snížení administrativních a provozních výdajů krajského úřadu“ atd.

Zdenek Stefek
31. 5. 2017

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová rezignuje na funkci středočeské zastupitelky. Na oplátku si vybojovala změnu zákona. 

Dopravni kotrmelce
29. 5. 2017
Pražská primátorka Adriana Krnáčová se nechala slyšet, že nechá posoudit možnost prodloužení linky metra A na letiště. Předtím správa SŽDC dala najevo, že tzv. rychlodráha s odbočkou na letiště tady nebude dříve jak za deset let. Na počátku roku se diskutovala možnost prodloužení metra D do Jesenice.
 
29. 5. 2017

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Bez ohledu na chování a jednání pana prezidenta mi útoky proti němu připomínají zlatá léta komunistické propagandy let padesátých a doby normalizační,“ zhodnotil politolog Zdeněk Zbořil události posledních dnů v souvislosti s hlavou státu.

29. 5. 2017

Režiséra Jiřího Svobodu ze židle nadzvedlo, jak se mnozí umělci pohoršovali nad tím, že Richard Krajčo a jeho skupina Kryštof o minulém víkendu vystoupila na farmě Čapí hnízdo Andreje Babiše.

Josef Dovolil
18. 5. 2017

Otázka: Za 1. čtvrtletí letošního roku se v kraji v rámci rozpočtového určení daní vybralo o 216 milionů korun více oproti předpokladu. Na co by podle vás tyto peníze měly jít?

17. 5. 2017

Obamacare (systém zdravotní péče, jenž zavedl bývalý prezident USA Barack Obama a jenž zrušil Donald Trump po nástupu do úřadu; pozn.

15. 5. 2017

ROZHOVOR Profesor Zelí! Tak mluví o Emmanuelu Macronovi František Ringo Čech. „Znalci Šimka a Grossmanna pochopí, o čem mluvím,“ říká a dodává, že vítězství Le Penové by byl pro všechny velký zisk. „Le Penová by to řešila.

15. 5. 2017

Nový prezident Francie je politickým i mediálním mainstreamem oslavován téměř jako spasitel. Objevují se však i kritičtější ohlasy. Jedním z nich je i text novináře, který se jmenuje Yves Mamou, který publikoval americký think tank Gatestone Institute.

15. 5. 2017

ROZHOVOR Za nelítostný předvolební boj označuje to, co se děje kolem ministra Andreje Babiše, režisér Jiří Adamec a dodává.

8. 5. 2017

Obamacare (systém zdravotní péče, jenž zavedl bývalý prezident USA Barack Obama a jenž zrušil Donald Trump po nástupu do úřadu; pozn.

10. 5. 2017

Tento rozhovor byl zveřejněný v digitálním magazínu Bonjour Karl 27. dubna 2017.

Stránky