Naše informace

Jednani_zastupitelstva
20. 9. 2017

V zrekonstruovaném sále zastupitelstva, z kterého již funguje přímý přenos, začalo 9. zastupitelstvo Středočeského kraje. Na začátku bylo přítomno 58 zastupitelů. Procesní záležitosti proběhly bez problémů, zastupitelstvo mohlo jednat.

Tisková konference
19. 9. 2017

V úterý 19. září proběhne již 9. zasedání zastupitelstva Středočeského kraje.

Zdenek Milata
19. 9. 2017

Na srpnovém zasedání Krajského zastupitelstva otevřel v diskusi krajský zastupitel za KSČM Mgr. Zdeněk Milata, který má ve své gesci bezpečnost kraje, otázku nelegálního konání technoparty v obci Oseček. Následně písemně interpeloval Mgr. Bc. Víta Rakušana, náměstka hejtmanky pro oblast bezpečnosti a cestovního ruchu:

15. 9. 2017

Sepsáno JUDr. Filipem členem KSČM.
Tohle by mělo neustále kolovat ještě alespoň 2  měsíce !  

14. 9. 2017

Několik spotů kampaně  "Prezident 21".

 

13. 9. 2017

Sliby vládní koalice, porovnání a statistiky dlouhodobého vývoje.
V přiložených souborech

Zpracoval: Radim Viedner.

9. 9. 2017

V sobotu 9. září se konalo 8.

6. 9. 2017

Kapitalismus americké dělníky zcela rozdrtil. Nakonec je to cíl kapitalistů, ale pracující v téhle zemi padají hlouběji a rychleji, protože nemají žádné politické přátele a deklarují oddanost zkompromitované politické straně.

6. 9. 2017

Výplod mysli, která si plete Austrálii s Rakouskem. Tak nazval ruský prezident Vladimir Putin výzvy americké diplomacie k co nejtvrdším sankcím vůči Severní Koreji.

6. 9. 2017

Po zkušenostech s Gorbačovem a Jelcinem vnitřní převrat jen tak neproběhne. Rusové jsou jeden z mála národů zvyklí na války, strádání a obléhání. Téměř každá generace se s tím setkala.

Zastupitelstvo
23. 8. 2017

Na programu bylo navýšení platů zdravotním sestrám a schválení mimořádného termínu dotačního řízení pro sociální služby. 

Nás zajímalo, ústy předsedy Klubu zastupitelů proč nebyly zařazeny nekonfliktní body jako například pozemky apod. 

Zastupitelstvo
23. 8. 2017

Ve středu 23. srpna se mimořádně sešlo zastupitelstvo Středočeského kraje. Přítomno bylo 56 zastupitelů. Řešilo konečně přidělené prostředky na vládou schválené navýšení mezd v oblasti sociální a zdravotní. Po nezbytných procesních bodech se jednalo o programu – zastupitel Karel Horčička navrhl doplnit bod Informace o poskytování kotlíkových dotací.

16. 8. 2017

Představte si, že byste našli u jednoho stolu ty nejhorší zabijácké podvodníky, o jakých jste kdy slyšeli: Jacka Rozparovače, Al Capona, Bonnie a Clyda, Sériového vraha, možná piráta Černovouse, jistě jednoho či dva chladnokrevné teroristy. Ty nejhorší!

15. 8. 2017

Zrovna ode mě to asi zní divně, ale musím říct, že život v normalizaci nebyl tak šedivý, stísněný a uniformní, jak se dnes píše v učebnicích. Byl v něm prostor pro soudržnost a lidskou slušnost. (...)

14. 8. 2017

Proč žaluje Evropu a proč žaluje Francii? Necháváme ho v plném znění. Již nyní text Víta Pokorného sdílelo více než 21 tisíc lidí. V čem je jeho síla? Posuďte sami!
Je suis France? Aneb mám si svou tvář na profilovce tady na Facebooku zabalit do francouzské trikolóry?

31. 7. 2017

Světová rada míru vyjadřuje své rozhodné odmítnutí stupňujících se hrozeb proti Bolívarovské republice Venezuela a deklaruje svou bojovnou solidaritu s lidem Venezuely a venezuelskými mírovými a antiimperilistickými silami, jmenovitě s Výborem za mezinárodní solidarit

28. 7. 2017

Před 75 lety 31. července 1942 byla v Ravensbrückém bunkru umučena Jožka Jabůrková. Na internetu si můžeme najít mnoho verzí jejího životopisu a je na nás, kterému uvěříme. Ale jaká byla opravdu Jožka Jabůrková? Co dokázala? Byla její smrt v koncentračním táboře zbytečná?

12. 7. 2017
Publikováno 3. 7. 2017

Seminář Klubu společenských věd na téma Zhodnocení, jaká je levicová politika a jaká by mohla být podle Josefa Skály
 

Potlach
3. 7. 2017

O prvním prázdninovém víkendu se konala ve Středočeském kraji řada kulturních akcí. Na muzejní potlach do Jílového u Prahy zavítal i krajský zastupitel za KSČM Zdeněk Štefek.

Blanik
2. 7. 2017

Jako každý rok zamířili naši zastupitelé na začátku července na bájný Blaník, kde se již po 25. uskutečnilo setkání občanů s poslanci, krajskými zastupiteli, kandidáty do Poslanecké sněmovny a dalšími osobnostmi z řad KSČM.

Zastupitelé
27. 6. 2017

V úterý 27. června proběhlo 7. Zastupitelstvo Středočeského kraje. Na začátku bylo přítomno 56 zastupitelů.  Bez problémů byly schváleny procesní body, volba komisí a skrutátorek, slib složil nový zastupitel Petr Halada, který nahradil Danu Drábovou.

27. 6. 2017

Téměř 13 milionů lidí hlasovalo pro manifest levicové Labour Party s politikou progresivnějšího zdanění boháčů a velkopodnikatelů, rozsáhlých veřejných investic do Národní zdravotní služby (NHS) a dalších veřejných služeb, veřejného vlastnictví strategického

Tisková konference
27. 6. 2017

Zastupitelstvo kraje bude projednávat okolo 130 bodů, z toho nejvíce z oblasti majetku. Většina bodů tradičně získá zřejmě podporu všech politických klubů.

Na programu jsou však i body, ke kterým je náš klub zastupitelů KSČM značně kritický.

Setkání zastupitelů
17. 6. 2017

Ve čtvrtek 15. června jsme se i přes neuvěřitelné vedro setkali s řadou bývalých krajských zastupitelů, kteří naší stranu reprezentovali v minulých volebních obdobích v Zastupitelstvu Středočeského kraje. Bylo o čem vyprávět, vždyť první dvě období jsme byli v těžké opozici, ODS válcovala všechno a neměli jsme ani své zastoupení ve výborech a komisích.

11. 6. 2017

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Miliardy dolarů ve hře, souvislost Goldman Sachs, zfalšované důkazy... Publicista Vítězslav Kremlík, který se roky zabývá tzv. globálním oteplováním, pro ParlamentníListy.cz informovaně promlouvá o tzv.

Stránky